3.část

4. listopadu 2009 v 18:04 | Tam |  On je upír *
3.část - Problém


O pár hodin později se probudila Jenn. Nemohla si odpustit poznámky o tom, že jsem vzhůru, ale já ji ignorovala. Když jsme přišly do školy byla jsem šíleně nervózní. Uklidňovala jsem se tím, že před tolika svědky mě určitě nezabije. Celou přednášku jsem ale byla duchem nepřítomná a na jistotě mi nepřidalo, když jsem zahlédla, že mě pozoruje. Byla jsem tak nervózní, že jsem poprosila Jenn ať mě doprovodí do práce. Vymluvila jsem se na Maxe. V práci jsem se cítila trošku klidněji, když na mě nevrhal vražedné pohledy. Když mi skončila směna, pozvala jsem k nám Maggie. Byla sice překvapená, ale souhlasila. Byla jsem jí vděčná. Když jsme přišly, byla už Jenn pryč. Pustily jsme DVD a povídaly jsme si. Jaká ironie. Tohle jsem si přála a teď si to neumím užít, protože se mi myšlenkami honí sadističtí upíři. Bylo už dost pozdě, tak jsem Meg nabídla, aby u nás přespala, že se klidně natáhnu na gauči. Stejně pochybuju o tom, že budu mít dlouhý a klidný spánek. Nachystala jsem si tedy polštář a deku a lehla si na gauč. Byla jsem tak vyčerpaná z nedostatku spánku a celodenního napětí, že jsem téměř okamžitě usnula. Byla jsem v lese. Připadalo mi to tady povědomé. V tom se za mnou objevil Deryl s ďábelským úsměvem, při kterém odhaloval své špičáky. Začala jsem utíkat pryč, jak nejrychleji jsem dovedla. Zaslechla jsem za sebou krutý smích. A v tu chvíli se objevil přede mnou a zakousl se mi do krku. Začala jsem ječet. Trhla jsem sebou a tím pohybem jsem spadla z gauče. "El! Jsi v pohodě?" "Jo. Byl to jen sen." "Fajn. Jdu spát." "Jasně, jen jdi." Vyškrábala jsem se zpátky na gauč. Z toho všeho napětí se co nevidět zblázním. Snažila jsem se ještě usnout, ale nepodařilo se mi to. No, ještě se kvůli jednoho hloupého upíra naučím vstávat včas. Kdybych z něj nebyla na nervy byla bych vděčná. Dnes je sobota, což znamená, že na mě nebude nikdo vrhat vražedné pohledy. Na jednu stranu je to fajn, ale děsí mě představa, že nevím, kde je. Jestli mě třeba nepozoruje. Zděšeně upustím sklenici, protože mám pocit, že za mnou někdo stál. Nikdo tam však není. Začínám být paranoidní Já se z něj vážně zblázním! Uklidím střepy a rozlitý čaj. Znovu přemýšlím o svých možnostech. Nikdy nebudu sama. Jak dlouho mu potrvá než si to uvědomí? Co udělá pak? Ach jo. Proč zrovna já musím tohle řešit?!! Je to nefér! Je mi pouhých 19 let! Proč se mám strachovat o svůj život! Čím jsem se provinila? Já nechci umřít! Život je tak nefér! Tak jo, dost monologů. Takhle bych nemohla fungovat vůbec.

* * *

Nakonec dnešek nebyl tak špatný. Po kritickém ránu se zbytek dne vydařil. Celou neděli jsem pak strávila s Jenn doma. Čekalo nás zkouškové období a tak nám nezbývalo nic než se učit. Samozřejmě jsem se nemohla plně soustředit, ale i tak to přineslo nějaký pokrok v obsahu mých vědomostí. V pondělí ráno jsem znovu začala být nervózní. Když jsem ale dorazila do školy, nikde jsem ho neviděla. Až poté jsem si uvědomila, že je slunečno. Hmm … nikdy jsem takovým historkám nevěřila, nadruhou stranu jsem se nikdy nesetkala s upírem, ale může se upír bát slunce? Spálí ho na prach? Kdoví, každopádně tu dnes není.


* * *

Celý týden bylo slunečno a ve čtvrtek jsem se už opravdu cítila dobře. Celý den jsem měla dobrou náladu. Po dlouhé době jsem se cítila dobře. Ovšem, co mě opravdu dostalo, se stalo v pátek. Znovu bylo slunečno a ze mě dávno opadlo všechno napětí. Nebylo to úplně ideální, koneckonců, v noci slunce nesvítí, já na to ale radši nemyslela. Zrovna jsem se vracela z pizzerky a přemýšlela o programu na víkend. Jako celý týden i dnes jsem měla dobrou náladu a vesele si kráčela domů. Vešla jsem do bytu a volala Jenn. Nikdo se ale neozval. V kuchyni ležel vzkaz:

Čau El,
promiň, že jsem nepočkala.
Deryl mě pozval na rande!
Nečekej mě, přijdu pozdě
Jenn

Pod ním byl druhý:
Jestli chceš svou kamarádku
ještě vidět, přijď co nejdřív
do parku před školou.

Tuším, že v tu chvíli jsem omdlela.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co říkáte na povídku 'On je upír'?

je skvělá
ujde
je na nic

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama