6. část - Výcvik

27. listopadu 2009 v 19:53 | Tam |  Změna je život nebo taky smrt *
6. část - Výcvik

V tělocvičně už bylo několik upírů. Nyní už jsem je všechny znal. Byli rozděleni do tří párů a bojovali spolu. Zkusil jsem celou situaci profesionálně zhodnotit a ke své nelibosti jsem zjistil, že Daniel je opravdu dobrý. Nejlepší z těch, co tady byli. Šel jsem za Cath, která mířila do rohu tělocvičny. Sedl jsem si vedle ní.
"Pozoruj je, velmi pečlivě," přikázala. Chtěl jsem jí odseknout, že ji nebudu poslouchat. Zapomněl jsem, že o mě nic neví. Rozhodl jsem se ji trochu překvapit svými zkušenostmi s bojem.
Zaměřil jsem se na první dvojici, Jane s Heidy. Byl jsem na Heidy naštvaný, že mě tady přivezla s dalšími lidmi jako hlavní chod. Musel jsem si přiznat, že mi Cath zachránila život. Netušil jsem proč. Zatím se ke mně chovala jako ke hmyzu, který si přeje celým srdcem rozšlápnout, ale nemůže. To sem ale teď nepatřilo, měl jsem pozorovat jejich zápas. Na první pohled bylo vidět, že nejsou žádné expertky, ale snažily se. Usoudil jsem, že Heidy na to nemá dostatek času. Zato Jane mě mátla, jakoby to dělala spíš z donucení a přála si bojovat nějak jinak. Zase mi něco unikalo. Proč se tak chová?! Nejspíš se to dozvím někdy později.
Když jsem si myslel, že o těch dvou vím dost, zaměřil jsem se na další pár. Byl to Felix s Demetrim. Tohle už byl jiný šálek kávy. Oba dva byli skvěle vycvičení. S bojem měli hodně zkušeností. Nejspíš tady zastávali úlohu osobních strážců nebo bojovníků. Zbýval už jen poslední pár.
Daniel a Andrew. To byla hodně nerovnoměrná dvojice. Andrew byl jasný začátečník. Vrhal se do boje bezhlavě. Naproti němu byl Daniel, který měl jasně spousty zkušeností a svou jistotu neporazitelného bojovníka. Nebylo těžké odhadnou vítěze souboje. Tou dobou se mě Cath zeptala na můj názor. Rozhodl jsem se stručně shrnout své pozorování.
"Myslím, že Jane moc bojovat nechce, jakoby ji to nudilo, ale nevím proč."dodal jsem a doufal, že mi to vysvětlí.
"Velmi dobře," pochválila mě, "Jane nerada bojuje fér, abych tak řekla. A dál?" Pokračoval jsem ve shrnutí.
"Heidy se velice snaží být dobrá, ale má spoustu jiných věcí na práci, než aby se tomu opravdu věnovala." Zkusil jsem jeden svůj odhad, který se ukázal být správným, když mi na něj přikývla. "Felix s Demetrim jsou velmi dobří, vědí, co dělají a všechny pohyby mají promyšlené, nebojují bezhlavě. Andrew vypadá jako začátečník nebo poleno. Jeho pohyby jsou hodně spontánní, ale už o nich začíná uvažovat. Daniel je profesionál, v jistém slova smyslu, je vidět, že má spousty zkušeností, je si sám sebou jistý."
"Výborně, jaks to tak rychle vypozoroval?" Zdála se být upřímně zvědavá a překvapená.
"Když jsem byl ještě člověkem," bylo tak těžké to říct, nechat na sebe dolehnout ten definitivní fakt, "dělal jsem hodně bojových sportů, musel jsem umět skvěle pozorovat." Byla to pravda a zjevně jsem jí udělal radost.
"To je opravdu skvělé." Byl jsem rád, že jsem ji potěšil. Zahlédl jsem Jane, jak jde k nám.
"Plníš Arův rozkaz?" prohodila směrem ke Cath.
"Ano, mám Nicka naučit bojovat. Vypadá to, že by mohl být dobrý. Má skvělý pozorovací talent." Musel jsem se usmát. Udělala mi radost, když o mě řekla, že budu dobrý. Sice jsem si myslel, že jsem dobrý, ale i tak mě potěšila.
"Proč si nedáš jedno kolo s Dannym, ať mu názorně předvedeš, jak se to dělá?!"
"To nemyslíš vážně, že ne Jane?!"
"Ale ano, přijde mi to jako dobrý nápad."
"To mě taky," řekl Danny, který k nám přišel. Musím podotknout, že se hodně škodolibě usmíval. "Naposledy jsme spolu zápasili před tvým odchodem." Netušil jsem, co se Cath honí v hlavě, ale pak souhlasila.
Danny se zamračil a dodal. "Ale jen fér boj, žádné podvádění." Fér boj? Co má být zase tohle?
"Jistě." V tělocvičně se udělalo naprosté ticho a já jsem nic nechápal.
"Tak co, vážně si to nechceš rozmyslet?! Chceš se postavit nejlepšímu bojovníkovi na hradě?! Minule jsem ti dal pěknou nakládačku." Tak teď jsem nechápal vůbec nic. Neměla být ona nejlepší?! Něco mi unikalo. Ale rozhodně to bude zajímavý zápas.
"Díky za nabídku, ale já už nejsem stejná jako předtím, s radostí tento souboj absolvuju."
"Jak chceš."
Postavili se proti sobě do bojových pozic. Něco takového jsem nečekal. Byla skvělá. Předvedla perfektní zákrok se saltem a Danny zaryl hlavou v zemi. Bylo to úžasné! Kroužili kolem sebe a útočili. Potom předvedla naprosto úžasný kotoul, díky němuž se ocitla na jeho zádech a mohla ho zabít, aniž by stihl zareagovat. Ozval se potlesk. Bylo to neuvěřitelné. Danny zuřivě vyběhl z tělocvičny. Zatímco Cath se k nám vrátila. Přišla k Jane a mrkla na ni.
"Teda Cath, to bude rozdýchávat dlouho." A já jsem tomu věřil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama