23. část - Překvápko

26. února 2011 v 16:05 | Tam |  Dva světy
23. část - Překvápko

Netrpělivě jsem pochodovala sem a tam. Štvalo mě, že jsem zase mimo hru a musím jen čekat, co se bude dít. Už jsem to nemohla vydržet.

Rozhodla jsem se, že půjdu za Tonym. Sice mi řekl, abych zůstala doma, ale chtěla jsem být u toho, až všechny novinky řekne panu Robitalleovi. Tak trochu jsem čekala, že pošle Tonyho zjišťovat další informace a tentokrát jsem nechtěla sedět doma a čekat.

Nepozorovaně jsem se dostala až do centra organizace. Počkala jsem, až Tony zajde do Robitalleovy kanceláře a pak jsem potichu došla ke dveřím. Vím, že by se nemělo poslouchat za dveřmi, ale vážně jsem chtěla vědět, co se tam bude dít.

Tony víceméně opakoval to, co řekl mně. Že je v organizaci nějaký zrádce a on nemá ani tušení, kdo by to mohl být. Chvíli bylo ticho. Pak se ozval pan Robitalle.

"Ano, vím o tom. Chtěl jsem o tom s tebou mluvit. Vím, že na tebe se můžu spolehnout. Takže ty nemáš ani tušení, kdo by to mohl být?"

"Ne, vážně nevím," řekl Tony.

"Přemýšlej. Vůbec nikdo tě nenapadá?" naléhal pan Robitalle.

"Nikdo. Kam tím míříte?"

"Podívej, je pro mě těžké to říct, ale mám určité podezření, které se ti nebude líbit."

"Kdo to teda podle vás je?" zeptal se Tony zvědavě.

"Myslím, že je to Medison," řekl pan Robitalle. Myslím, že jsem přestala dýchat. Tohle nemohla být pravda!

"To nemyslíte vážně!" řekl naštvaně Tony.

"Sedni si. Zkus nad tím popřemýšlet. Všechno začalo být divné po jejím příchodu."

"To může být náhoda. Ona by nic takového neudělala." Trval si Tony na svém a já jsem mu za to byla nesmírně vděčná.

"Poslouchej trochu. Jak to můžeš vědět tak jistě. Má takovou neuvěřitelnou moc a přitom ze sebe dělá naprosto neschopnou přítěž. To tě nikdy nenapadlo, že nikdo nemůže být tak nešikovný? Že to jenom předstírá, aby od sebe odvedla pozornost?"

"Ale proč by něco takového dělala? Nemá to logiku!"

"Jen se na ní podívej. Určitě není tak neschopná, jak se tváří. Copak někdy neudělala nic, co by naprosto překonalo všechna očekávání ohledně ní? Jen tak, v nějaké krizové situaci? Ani si nemusela uvědomit, že udělala něco, co by neměla. Nevím, jak ti to mám vysvětlit, ale už v ten den, co tady přišla, jsem z ní měl špatný pocit. Svým instinktům jsem vždycky věřil, ale tentokrát jsem ho neposlouchal. Přišlo mi to nesmyslné. Byla to jen malá holka, která měla čirou náhodou velké nadání."

"Já tomu nevěřím."

"Ne, ty tomu nechceš věřit. Copak se nikdy nechovala podivně? Nikdy ti to nepřipadalo podezřelé? Přemýšlej, nenech se ovlivňovat vaším poutem. Musíš myslet naprosto racionálně." Zase bylo ticho. Nemohla jsem tomu uvěřit, oni si mysleli, že já jsem ten zrádce. Vzpomněla jsem si na období, kdy jsem si myslela, že jsem se zbláznila. Kdy jsem údajně měla nehodu, která se nikdy nestala.

"Použila moji moc. Jednou."

"Cože?! Proč jsi mi tohle neřekl! Jak mohla použít tvoji moc?!" Skoro jsem viděla, jak pan Robitalle vyskočil z křesla.
"Trénovali jsme, snažil jsem se jí pomoct ovládnout její moc. A ona použila tu moji. Vytvořila z vody květinu. Byla to náhoda. Nebo ne?" Tonyho hlas byl nejistý. Začala jsem být zoufalá. Nesměl mu věřit. To není pravda. Já nejsem zrádce. Prostě mu nesmí věřit!

"Tohle je vážné. Dokazuje to, že o ní nic nevíme. Nevíme, čeho je schopná. Udělala to ještě někdy?"
"Ne, totiž já nevím. Ne v mojí přítomnosti," odpověděl váhavě Tony.
"Možná se tě snažila získat na svoji stranu, tím že ovládne tvoji moc. Ale zdá se, že jí to nevyšlo. Alespoň doufám. Musíme ji sledovat. Zjistit o ní co se dá, ale bojím se, že se mé nejhorší obavy potvrdí. Udělala ještě někdy něco podobného?"
"Já nevím!!!" Tony už byl úplně zoufalý. Po chvíli znovu promluvil. "Vlastně jednou zapálila čepici svého nevlastního bratra. Mohlo to skončit špatně, ale podařilo se mi ji zastavit," řekl smutně a já jsem poznala, že je to v háji. On mu věřil.
"To není dobré, nejspíš ráda ubližuje lidem. Asi má sklony k agresivitě. Musíme ji zastavit. Je mnohem nebezpečnější, než jsem se obával. Co ještě udělala?"
"Já už opravdu nevím. Občas se chová podivně. Myslel jsem si, že je prostě taková. Proč by mi ve všem lhala?"

"Kdoví. Možná chtěla prostě větší moc. Netuším, co se jí prohání v hlavě. Ale je opravdu dobrá. I když asi nikdo nemůže být takové nemehlo. To trochu přehnala, možná se jí zrovna tohle vymstilo, že ze sebe dělala mnohem větší nešiku, než je normální."

"Možná máte pravdu."

"Bojím se, že ji opravdu mám," řekl vážně pan Robitalle.

Už jsem to nemohla poslouchat. Běžela jsem pryč. Mysleli si o mně, že jsem zrádce. Jak bych mohla něco takového udělat? Jak tomu Tony mohl věřit? Dobře, pan Robitalle mě nezná, u něj bych to dokázala pochopit, ale Tony? Vždyť mě zná nejlíp ze všech, ví, že bych něčeho takového nebyla schopná. Musí to vědět.

Doběhla jsem domů a zavřela se v pokoji. Co budu dělat? Uslyšela jsem prásknutí dveří.

"Medison, jsi tady?" ozval se z obýváku Tonyho hlas.

"Tady jsem," odpověděla jsem váhavě. Nevěděla jsem, jak se mám chovat. Tony za mnou přišel, byl hodně naštvaný.

"Chci s tebou mluvit," řekl ostře.

"Já vím," zašeptala jsem.

"Co víš? Co sakra víš?" Přestával se ovládat. Musela jsem mu říct pravdu. Nikdy jsem neuměla pořádně lhát.

"Já jsem vás slyšela. S panem Robitallem. Byla jsem tam," mluvila jsem stále tišeji.

"Tys mě sledovala?!!" Ozvala se rána, když Tony praštil pěstí do zdi. "Víš co, já jsem mu nevěřil. Nechtěl jsem mu věřit, ale už vím, že je to pravda. Jsi odporná," dodal pohrdlivě a pak odešel.

Rozbrečela jsem se. Jak se to mohlo stát? Proč se zase všechno pokazilo? Myslí si, že jsem zrádce. Už nevím, co mám dělat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 WolfGirl Lenush WolfGirl Lenush | Web | 26. února 2011 v 21:26 | Reagovat

Kks, to dievča má ale vážne smolu! :-|  Chúďa... dúfam, že aspoň Tony jej potom uverí. A ten Robitalle má isto niečo za ušami...nemám ho rada. :-D :-D

2 Wiksi3 Wiksi3 | Web | 27. února 2011 v 19:39 | Reagovat

Krásnej design :-) Ty modří motýlci jsou moc krásní :-)

3 Kate Kate | 6. března 2011 v 20:56 | Reagovat

no... nemám slov... chudák Medison... :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama