Sera - 2. část

13. března 2011 v 15:02 | Tam&Lída |  Magie předků
Sera - 2. část
Tak jo, je tady další část Magie předků. Doufám, že se bude líbit. Příjemné čtení.
Tam

Když jsem přišla domů, zjistila jsem, že jsou všichni pryč. Vůbec mi to nevadilo. V naší rodině to bylo komplikované. Naši se snažili udržet zdání dokonalé rodinky a já jsem jim to kazila. Moje starší sestra Loren byla opravdu chytrá a moc hezká. Když jsem byla mladší, hrozně jsem ji obdivovala a přála si být jako ona. Byly jsme si velmi blízké, ale časem jsme se odcizily. Ona dělá všechno správně a já prostě nedokážu žít život svázaný pravidly. Nedávno jí bylo 18.

Ještě mám mladšího bratra Luka. Tomu je pět a je to miláček a mazel rodiny. Je roztomilý a všichni jsou z něj unešení. Dřív jsem ho hodně hlídala, ale teď už mi ho naši moc nesvěřují. Prý na něj mám špatný vliv. Nikdy by to nepřiznali nahlas, ale myslím si, že mě podezírají, že bych ho mohla třeba někde zapomenout nebo by se mohla při mém hlídání stát nějaká nehoda. Je to hloupost. Nevím, proč bych schválně ubližovala mladšímu bráchovi. Ale aspoň ho nemusím hlídat.

Odnesla jsem si věci do pokoje a chtěla vyrazit ven. Čekal na mě Masen.

Masen je druhý z mých kluků. James s Masenem o sobě navzájem vědí. Nevadí jim to. Oba mají kromě mě jinou holku. Máme mezi sebou zvláštní neoficiální dohodu. Něco jako budeme si spolu užívat, když u toho nikdo nebude nebo nehrozí riziko odhalení. Všem nám to vyhovuje. Je to jako odlehčení vztahu. Občas si potřebujete odpočinout od přítele nebo přítelkyně a chcete se jen nezávazně pobavit. Možná je to zvláštní, ale funguje to a je to opravdu fajn.

Nedávno jsem totiž začala chodit s Erwinem. On je hrozně milý a je to ten typ kluka, který si holek opravdu váží, rozmazuje je a je zkrátka takové zlatíčko. Líbí se mi jeho pozornost. Nechci na něj být zlá, možná ho jen maličko, ale opravdu maličko využívám. On neví, že mám jiné kluky a dělá, co mi na očích vidí. Nepochybuju o tom, že on jediný je mi skutečně věrný. Někdy je mi ho líto, prostě se zamiloval do špatné holky, ale pak mě to rychle přejde. Užívám si toho, co mám a netrápím se tím, co bude.

Už jsem vycházela ze dveří, když mě stopl mámin naštvaný hlas.

"Kam si myslíš, že jdeš?"

"Ven."

"Nikam. Měla jsi dneska přijít rovnou ze školy. Měli jsme jet na nákupy. Nakonec jsme museli jet bez tebe!" Nákupy? Vážně? A to jakože dneska? Hm, že by mi to úplně vypadlo? Na rodinných nákupech mámě opravdu záleželo. Alespoň jednou za měsíc vzala celou rodinu do nákupního centra. Tam jsme společně nakupovali a hráli si na dokonalé. Ta přetvářka mi lezla na nervy.

Sebrala jsem se a odešla do svého pokoje. Otevřela jsem okno a vylezla ven. Měla jsem pokoj v prvním patře, ale poblíž okna rostl velký strom. Už bych ani nespočítala, kolikrát jsem se s jeho pomocí vyplížila ven.

Seskočila jsem na zahradu a šla za Masenem. Rozhodla jsem se vzít to přes park. Byla už tma, ale ta mi nikdy nevadila. Narazila jsem na dva ožralce. Byli to kluci asi o něco starší než já. Naneštěstí si mně všimli a blížili se ke mně. To bylo zlé. Můžu sice ovlivňovat lidi, ale opilí lidé mají tak zmatené myšlenky, že to na ně nepůsobí. Z tohohle může být průšvih.

"Čau krásko," řekl jeden z nich. Byli opilí, ale v očích se jim oplzle blýskalo.

"Co takhle se s námi trochu pobavit," navázal druhý.

"Zkus na mě šáhnout a nebudu to já, komu se něco stane."

"Ale, ono to kouše." Oba se začali smát. Jeden z nich se ke mně blížil. Nerozmýšlela jsem se a vší silou mu vrazila pěst do nosu. Ucítila jsem, že jsem se trefila do zubů a o ně jsem si odřela klouby až do krve. Druhý mě chytil za ruce kousek pod rameny. Měl neuvěřitelnou sílu. Určitě tam budu mít modřiny. Snažila jsem se mu vykroutit.

Podařilo se mi vyprostit jednu ruku a zabodla mu loket do břicha. Potom jsem ho pořádně kopla do citlivých míst. Bolestně vykvikl a dal se na ústup. Druhý ho následoval. Měla jsem pořádnou dávku štěstí.

Prohlížela jsem si svoji zakrvácenou ruku. Hodně krve patřilo klukovi, kterému jsem rozbila obličej. Na rukou jsem pořád cítila železné sevření druhého opilce. Co nejrychleji jsem se rozběhla pryč.

Měla jsem své oblíbené černé tenisky. Vždycky, když jdu v noci ven si je beru. Obzvlášť dneska se hodily. Dorazila jsem za Masenem.

Snažila jsem se vytěsnit z hlavy to, co se právě stalo a zabývat se jinými věcmi. U mě bylo tak nějak přirozené, že jsem se na incident v parku dál nemyslela. Vždycky mi šlo dobře vytěsňovat z hlavy myšlenky, o které jsem nestála a soustředit se na něco jiného. Možná za to mohla moje zvláštní schopnost, používala jsem ji na sebe a ani jsme si to neuvědomovala. Prostě se stalo, co se stalo, je to za mnou. Nebudu to brát jako něco neobvyklé. Radši jsem si vychutnávala pohled na Masena.

Už na mě čekal. Dneska mu to seklo. Jeho delší hnědé vlasy mu povlávaly ve větru a skvěle se hodily k jeho veselému obličeji. Na rozdíl od Jamese je opravdu vysoký a má nádherné zelenomodré oči.

"Jdeš pozdě," řekl s úsměvem. To se mi na něm líbilo. Vždycky byl dobře naladěný. Nikdy jsem neviděla, že by se mračil. I když ho někdo naštval, dokázal ho s milým úsměvem poslat do prdele.

Masen seděl na lavičce, tak jsem si mu sedla na klín a obtočila mu ruce kolem krku.

"Copak, už jsem ti chyběla?!" řekla jsem laškovně.

"To víš, … do prdele co se ti to stalo s rukou?!" Začal si prohlížet zaschlou krev.

"Dva ožralci v parku. Nech to plavat, je to pryč." Snažila jsem se to zahrát do autu, ale on se nenechal odbýt.

"Jsi v pořádku, nestalo se ti nic?"

"Nic vážného, co by mně ohrožovalo na životě."

"Nech si ty sarkastické poznámky."

"Jsem v pořádku, opravdu."

"Ale…" Umlčela jsem ho polibkem. Je to osvědčený způsob. Staré dobré triky. Ale fungují. Už jsem mu nedala příležitost dělat si o mě starosti. A on na to po chvíli stejně úplně zapomněl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 skutecne-pribehy-od-vas skutecne-pribehy-od-vas | E-mail | Web | 20. března 2011 v 0:02 | Reagovat

Ahojky, prosím tohle neber jako reklamu ale jako pozvánku. Udělala jsem blog o příbězích. Na blogu jsou podrobnosti. Prosím pouvažuj o tom. Děkuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama